MOTOCYKLOWY ZJAZD GWIAŹDZISTY DO CZĘSTOCHOWY 2019

Tradycyjna impreza motocyklowa inaugurująca kolejny sezon jednośladów, nawiązująca do przeszłości czyli organizowanych w Częstochowie i na Jasnej Górze od 1932 roku zjazdów gwiaździstych pod patronatem Polskiego Związku Motorowego. Od 2012 roku realizowana jest przez Stowarzyszenie o tej samej nazwie, jako hołd pamięci dla wszystkich ówczesnych i współczesnych pasjonatów dwóch kółek.

Zgodnie z tradycją, wspominamy częstochowski ruch motocyklowy, wydarzenia sportowe, powstały w latach czterdziestych sport żużlowy, wielu wspaniałych motocyklistów i motocyklistki. Zwieńczeniem Zjazdu jak zawsze, jest uroczysta Msza Święta na Jasnogórskich Błoniach i tradycyjne święcenie motocykli.

W tym roku połączyliśmy nasz Zjazd z tradycją Palmowej Niedzieli, więc nie zapomnijcie o palmach i radości z nadchodzącej Wielkanocy. Czekamy na Was w Częstochowie i jurajskim Olsztynie ! Zarząd Stowarzyszenia.


PROGRAM
14 kwietnia 2019

godz. 9.oo – Zbiórka motocyklistów w Olsztynie k/ Częstochowy (12 km od Jasnej Góry), na parkingu przy Spichlerzu pod olsztyńskim zamkiem. (GPS: 50.7517813 / 19.2774167 )

godz. 10.ooPowitanie uczestników Zjazdu, spotkanie z władzami Gminy Olsztyn i Miasta Częstochowy, przypomnienie zasad bezpiecznego przejazdu. Informacje o trasie przejazdu.

godz. 10.3o–11.3oParada motocyklistów zaplanowaną trasą z Olsztyna k/Częstochowy na Błonia Jasnogórskie.

godz. 12.00 – Uroczysta Msza Św. na Błoniach Jasnogórskich i poświęcenie motocykli.

godz. 13.30 – Zakończenie Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy 2019.

popołudnie –  od 14.00 spędzamy na MOTO PIKNIKU w gościnnym Olsztynie – Odrzykoniu (dojazd indywidualnie); w programie super koncert zespołu : OBERSCHLESIEN.